fyzikovéDivadelní spolek Nucleus
uvádí
Drama odehrávající se v psychiatrické léčebně

Fyzikové (F. Dürrenmatt)

Režie: Šárka Salačová
Hrají: Dáša Bendová, Radek Novák, Pepa Uchytil, František Jantač, Ondra Kořistka, Kuba Kantner, Katka Zahradová, Lenka Hronová, Jana Novotná, Marina Džabarjan, Mahulena Kuklová, Zbyněk Nguyen, Jirka Maryška

Jsou blázni opravdu blázni a ošetřovatelé opravdu ošetřovatelé? Byla již nalezena jednotná teorie pole? Vyplatí se mužům vyznávat lásku, nebo je to jasná cesta do záhuby?
To vše a mnohem více se dozvíte v našem představení!

Lístky k dostání ve Studentské unii a na Propagaci (dveře č. 16 a 17 v budově FJFI ČVUT v ulici Břehová).

Po skončení je možnost posezení s občerstvením v atriu divadla.

LÍSTKY JIŽ V PRODEJI: PROPAGACE, SUNIE (B-16 A 17), DÁLE PAK U LENKY HRONOVÉ ČI ONDRY KOŘISTKY

Blíží se pátek a vy nevíte, co dělat o víkendu? 

Máme pro vás skvělé řešení!

Uvařte si šálek dobré kavy nebo čaje a dejte se do vyplňování ankety o studiu – https://anketa.cvut.cz/

Nejen že tím pomůžete mladším studentům, zajistíte zpětnou vazbu vašim cvičícím a přednášejícím, ale zároveň se zařadíte do slosování o ceny v celkové hodnotě 20 000 Kč! Takže neváhejte a vyplňujte!

Čas se krátí! Uzávěrka ankety je již v sobotu 22.10.

Více informací a výsledk z minulých let naleznete v záložce o našich pořádaných akcích!

Zmní semestr je již v plném proudu, ale kromě něj jsou v plném produ i přípravy všech našich podzimních akcí! Proto vemte do ruky své diáře a poznačte si nejdůležitější data letošního podzimu:

5.11. – 18. Jaderná Drakiáda
7.11. – Fyzikové – divadelní hra z prostředí blázince
10.11. – Ulov mě na Jaderce
15.11. – Noc na Jaderce
29.11. – Bažantrikulace
7.12. – Lysistrata – historický první druhá repríza naší divadelní hry, připravené letos na jaře (změny v datu vyhrazeny)

A v neposlední řadě nás před Vánoci čeká ještě Valná hromada Studentské Unie.

Více informací najdete na našich facebookových stránkách!

Těšíme se na Vás

#kdonepřijdeohodněpřijde

 

Ve dnech 24. a 25. září se konala již tradiční Víkendovka, akce pořádaná pod záštitou SU staršími studenty pro ty na fakultě úplně nové.14494637_10154516668676322_5340586361707476242_n

Hlavním sobotním programem byla celodenní šifrovačka po Praze. Sraz účastníků byl stanoven na devátou hodinu, ale lidé se začali scházet už dlouho před tím. Z malých hloučků se pomalu stával dav a v přesný čas začátku akce kolem pomníku postávalo již necelých sto padesát studentů. Po rychlém rozdělení do týmů se vysvětlila i pravidla samotné šifrovačky. Krom té měli soutěžící za úkol během dne vyměnit ještě čtyři plechovky redbullu za co nejzajímavější věc. Krátce po půl desáté se organizátoři rozprchli na svá stanoviště a soutěžícím byla rozdána první šifra. Tajenku každé šifry tvořil název místa dalšího stanoviště. Soutěžící si tak mohli projít v podstatě všechna místa, na která se během semestru dostanou (Břehovka, Trojanka, MatFyz, NTK,…). Na každém stanovišti pak na soutěžící krom šifry čekal ještě jeden úkol. Účastníci tak museli například dělat dřepy na balanční čočce nebo přenášet jablko bez pomocí rukou.

Nejoblíbenějším a již tradičním stanovištěm bylo ovšem jezírko v Kinského zahradách. Na tomto místě totiž neměli soutěžící za úkol nic jiného, než doplavat k soše lachtana uprostřed jezírka a udělat si s ním fotku. Jedná se o tradiční aktivitu, kterou si každý správný “jaderňák” nesmí nechat ujít. Kolem šesté hodiny večerní dorazilo všech šestnáct týmu na Strahov, poslední stanoviště celodenní šifrovačky. Od večerních hodin se pak konala seznamovací párty ve školícím centru. Gril a bar byly v provozu až do brzkých ranních hodin a nejvytrvalejší z tanečníků odcházeli z parketu až kolem půl čtvrté ráno.

14524385_10154516677476322_2077144237324134874_oV neděli se uskutečnil výlet do pražské zoologické zahrady a ti, kteří přišli, si zde naplno mohli užít jeden z posledních slunných dnů.

Na závěr bych jen chtěla poděkovat jak všem organizátorům, tak i účastníkům letošní Víkendovky. Dalšího ročníku se už teď nemohu dočkat a prvákům přeji úspěšné studium na naší fakultě.

#likesuperparada
 14567475_10154518204596322_3281713510699921152_o 14542501_10154516674666322_787791283330297087_o

Věděli jste, že lze propagační předměty objednávat i na dobírku? Poštovné do České Republiky činí 100 Kč, do Slovenské Republiky 5 €.

Odkaz na katalog propagačních předmětů naleznete na horní liště vpravo. Objednávky zasílejte na mail sunie@fjfi.cvut.cz, do předmětu napiště “Propagační předměty” a v textu objednávky zmiňte preferovaný způsob předání, v případě zaslání poštou i Vaši adresu.

Viděli jste už nový katalog propagačních předmětů? Stačí kliknout na odkaz na horní liště! Nákupem propagačních předmětů můžete nejen dát najevo svou příslušnost ke své oblíbení fakultě, ale zároveň i finančně podpoříte akce pořádané Studentskou Unií.

Nově také na stránkách dohledáte zápisy z jednání výkonné rady, a to v sekci O nás → Oficiality. Můžete si tak přečíst, co se pro vás zrovna chystá a čím se Studentská Unie zabývá.

Stále platí, že hledáme nové aktivní členy Studentské Unie. Jediné předpoklady jsou zájem o ostatní studenty a nadšení! Díky spoluúčasti na organizaci SUnijních akcí se naučíš spoustu věcí, které se ti později budou hodit v běžném životě i zaměstnání. Komunikace s lidmi, seznámení se s byrokratickou džunglí, prezentace před lidmi, zodpovědnost, kreativní řešení problémů – to je výčet jen několika základních schopností, které se v SUnii naučíš.

Pokud máš tvůrčího ducha a chtěl by ses literárně či obrazově vyjádřit a pochlubit se svými díly, pak je tu pro tebe Corpus Omne. Možností uplatnění je spousta – od zajišťování grafické podoby časopisu po korekturu gramatických chyb. Rádi také otiskneme tvoje články o čemkoli! Chceš psát…

Povídku na pokračování
Fejetony
Horoskopy
Články o matematice, fyzice a vědě vůbec
Rozhovory s osobnostmi české matematicko-fyzikální scény
Vlastně cokoliv tě napadne

?

Nebo raději kreslíš komiksy, vytváříš křížovky a rébusy?

Neboj se a napiš nám!

Předchozí zkušenosti nejsou nezapotřebí. Kontaktovat nás můžeš na malových adresách uvedených níže, přijít si za námi popovídat do místnosti B-17, napsat nám na Facebooku nebo individuálně kontaktovat některého člena rady.

sunie[at]fjfi.cvut.cz
co[at]fjfi.cvut.cz

Snímek obrazovky 2016-05-07 v 12.32.08

Na základě Ankety hodnocení výuky FJFI se dvakrát ročně uděluje ocenění zvané Zlatá křída. Cenu předává děkan fakulty na Bažantrikulaci a Všejaderné Fúzi. Kromě Zlaté křídy se předávají i diplomy za výuku. Tento semestr Zlatou křídu získali

odb. as. Mgr. Ivana Pavlíková
prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc.
Ing. Tomáš Hobza, Ph.D.

Seznam všech oceněných  za zimní semestr 2015/2016 si můžete prohlédnout v níže přiloženém dokumentu.

Ceny za výuku ZS 2015/2016 (PDF)