Věděli jste, že lze propagační předměty objednávat i na dobírku? Poštovné do České Republiky činí 100 Kč, do Slovenské Republiky 5 €.

Odkaz na katalog propagačních předmětů naleznete na horní liště vpravo. Objednávky zasílejte na mail sunie@fjfi.cvut.cz, do předmětu napiště “Propagační předměty” a v textu objednávky zmiňte preferovaný způsob předání, v případě zaslání poštou i Vaši adresu.

Viděli jste už nový katalog propagačních předmětů? Stačí kliknout na odkaz na horní liště! Nákupem propagačních předmětů můžete nejen dát najevo svou příslušnost ke své oblíbení fakultě, ale zároveň i finančně podpoříte akce pořádané Studentskou Unií.

Nově také na stránkách dohledáte zápisy z jednání výkonné rady, a to v sekci O nás → Oficiality. Můžete si tak přečíst, co se pro vás zrovna chystá a čím se Studentská Unie zabývá.

Stále platí, že hledáme nové aktivní členy Studentské Unie. Jediné předpoklady jsou zájem o ostatní studenty a nadšení! Díky spoluúčasti na organizaci SUnijních akcí se naučíš spoustu věcí, které se ti později budou hodit v běžném životě i zaměstnání. Komunikace s lidmi, seznámení se s byrokratickou džunglí, prezentace před lidmi, zodpovědnost, kreativní řešení problémů – to je výčet jen několika základních schopností, které se v SUnii naučíš.

Pokud máš tvůrčího ducha a chtěl by ses literárně či obrazově vyjádřit a pochlubit se svými díly, pak je tu pro tebe Corpus Omne. Možností uplatnění je spousta – od zajišťování grafické podoby časopisu po korekturu gramatických chyb. Rádi také otiskneme tvoje články o čemkoli! Chceš psát…

Povídku na pokračování
Fejetony
Horoskopy
Články o matematice, fyzice a vědě vůbec
Rozhovory s osobnostmi české matematicko-fyzikální scény
Vlastně cokoliv tě napadne

?

Nebo raději kreslíš komiksy, vytváříš křížovky a rébusy?

Neboj se a napiš nám!

Předchozí zkušenosti nejsou nezapotřebí. Kontaktovat nás můžeš na malových adresách uvedených níže, přijít si za námi popovídat do místnosti B-17, napsat nám na Facebooku nebo individuálně kontaktovat některého člena rady.

sunie[at]fjfi.cvut.cz
co[at]fjfi.cvut.cz

Snímek obrazovky 2016-05-07 v 12.32.08

Na základě Ankety hodnocení výuky FJFI se dvakrát ročně uděluje ocenění zvané Zlatá křída. Cenu předává děkan fakulty na Bažantrikulaci a Všejaderné Fúzi. Kromě Zlaté křídy se předávají i diplomy za výuku. Tento semestr Zlatou křídu získali

odb. as. Mgr. Ivana Pavlíková
prof. RNDr. Petr Kulhánek, CSc.
Ing. Tomáš Hobza, Ph.D.

Seznam všech oceněných  za zimní semestr 2015/2016 si můžete prohlédnout v níže přiloženém dokumentu.

Ceny za výuku ZS 2015/2016 (PDF)

Letos poprvé se uskutečnilo losování cen za anketu k výuce. Každý vyplněný předmět byl lístkem vhozeným do osudí – takže čím víc zpětných vazeb jste podali, tím větší šanci na výhru jste měli. Anketa pochopitelně zůstala anonymní.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská do soutěže věnovala celkem 20 000 Kč. Losování se uskutečnilo za přítomnosti čtyřčlenné komise včetně proděkana pro pedagogiku. Štastným výhercům gratulujeme a uvádíme zde jejich pořadí.

1. MÍSTO (7 500 Kč)
Jana Novotná

2. MÍSTO (3 500 Kč)
Eva Gocníková
Kristina Jarůšková

3. MÍSTO (1 500 Kč)
Vladislav Matúš
Libor Martínek
Martin Hetflejš
Daniel Štěrba

Výhra je formou peněžních poukázek – výhercům budou zpětně proplaceny výdaje za materiály související s výukou, např. elektronika, předplatné časopisu nakoupené nejvýše za částku odpovídající výši výhry.

Dne 1. 4. 2016 proběhl již 10. ročník Běhu na (4π ± ε) km, který se ke svému jubileu dočkal rozšíření ze sféry FJFI mezi ostatní fakulty ČVUT a také další pražské vysoké školy.
Počasí toho dne bylo vskutku aprílové, již od rána poprchávalo a tak byl každý v nejistotě, co bude či nebude. Po poledni však pršet přestalo a kolem třetí hodiny odpolední se již začínalo vyjasňovat a na startu se objevovali první závodníci. Po rychlé registraci a vysvětlení pravidel byly rozdány mapy a závod započal první šifrou. Tu závodníci vbrzku zdárně rozluštili a vyrazili na trať.
V průběhu trasy překonávali záludné vědomostní, logické, šifrovací i fyzické úkoly. V časovém limitu 2,5 h zvládli do cíle dorazit téměř všichni z celkového počtu 57 závodníků. Pořadí běžců je k nahlédnutí v tabulce níže.

Akci finančně podpořil Fond studentských projektů.

- za organizační tým
Dagmar Bendová

Pořadí uchazečů (pdf)
Odkaz na fotogalerii (FB)

Společná fotografie

Fond studentských projektů ČVUT

Naskladnili jsme novou várku triček – objednávat můžete na našem mailu su@fjfi.cvut.cz nebo se zastavte na Břehovce v B-17.

Dámská trička jsou dostupná ve velikostech S, M a L, pánská ve velikostech S (kromě tmavě modrého trička FJFI), M, L a XL. Na místě si je samozřejmě můžete zkusit:)

Cena
Tričko s límečkem – 200,-
Tričko “Tell it in math” – 250,-
Černé tričko “Jsem jaderňák” – 250,-
Bílé tričko “Jsem jaderňačka” (pouze dámské) – 200,-

Fotografie

IMG_4877 IMG_4867 IMG_4859 IMG_4780

 

FB_violet

Běh na (4π±ε) km je orientační běh pražskou přírodou o délce přibližně 12 km. Vítání jsou nejen studenti a zaměstnanci ČVUT, ale i zájemci z ostatních vysokých škol, rodinní příslušníci a přátelé. Tato akce, kterou pořádají studenti FJFI pod záštitou Studentské unie při FJFI ČVUT v Praze, z.s., má několikaletou tradici (první ročník se uskutečnil v r. 2007), ale teprve v letošním roce bylo rozhodnuto rozšířit událost i mimo rámec FJFI mezi nadšence jak z jiných fakult ČVUT, tak i dalších škol (např. VŠCHT či UK).

Běh má dvě obtížnostní kategorie – normal a light. Light verze trasy je oproti kategorii normal kratší a vede mírnějším terénem. Součástí závodu jsou kontrolní stanoviště s logickými, vědomostními i fyzickou zdatnost vyžadujícími úkoly sloužící ke zpestření závodu. Trasu vedoucí údolím Divoké Šárky samozřejmě není nutné běžet celou a je na účastnících, jaké tempo k jejímu překonání zvolí.
Akce se bude konat v pátek 1.4.2016 odpoledne, startovat se bude u dejvické Národní technické knihovny  v 15:00. Cílovou destinací jsou koleje Strahov, kde proběhne i následné vyhlášení vítězů.

Chtěli bychom studentům ČVUT i ostatních škol poskytnout příležitost ke sportovnímu vyžití a seznámení se s novými lidmi mimo jejich standardní sociální rámec.

Registrovat se můžete pomocí webového formuláře. Startovné je symbolické a bude činit 20 Kč.

Sledujte aktuality na Facebookové stránce události.